Categories
Katalizatorius

Ar galima iš automobilio išimti katalizatorių?

Ar galima pašalinti katalizatorių

Ar galima iš automobilio išimti katalizatorių?

Ne, katalizatorių pašalinti draudžiama. Jei atliekant techninę apžiūrą nustatoma, kad iš automobilio buvo pašalintas katalizatorius, juo nebus leidžiama važiuoti keliais. Automobilis be katalizatoriaus neatitinka išmetamųjų teršalų standartų.

Nepaisant to, galima nesunkiai rasti įmonių („servisiukų”), kurios specializuojasi kataliziatorių šalinimo srityje. Tačiau vien tik katalizatoriaus pašalinimas yra tik dalinis sprendimas, nes deguonies jutikliai nustatys, kad jo nėra, ir įjungs avarinį variklio režimą. Katalizatorius pakeičiamas rezonatoriais, kurie primena katalizatorius ir kuriuose yra metalinės pertvaros, padedančios šalinti išmetamąsias dujas. Automobilio kompiuteris taip pat turi būti perprogramuotas, kad antrasis deguonies jutiklis neįjungtų variklio avarinio režimo. Praktikoje taip pat naudojamas paprastas techninis sprendimas antrajam deguonies jutikliui: jutiklis montuojamas su specialiu metaliniu elementu, kad jo nepatektų į išmetamųjų dujų srautą.

Rezonatoriaus kaina yra apie 40 eurų, o vien katalizatoriaus pašalinimas kainuoja nuo 50 iki 70 eurų, be to, jei dirbtuvės perprogramuoja kompiuterį, kad šis apeitų deguonies jutiklį, patiriama papildomų išlaidų. Perkant naudotą automobilį labai svarbu įsitikinti, kad jame yra katalizatorius.