Categories
Turbinos

Turbinos gedimo požymiai

turbinos gedimo priezastys remontas restauravimas

Kodėl genda turbina?

Turbinos gedimas gali būti susijęs su netinkama arba blogai atlikta technine priežiūra. Paprastai su turbinų problemomis nesusiduriama, kai automobiliai įsigyjami nauji iš atstovybių ir prižiūrimi įgaliotose servisuose.  Nuosekli techninė priežiūra laikantis gamintojo nurodymų ir naudojant tik gamintojų patvirtintą alyvą ir filtrus, yra labai svarbi, kad turbina veiktų be sutrikimų ir patikimai.

Tačiau įsigijus naudotą transporto priemonę gali kilti sunkumų, nes neįmanoma numatyti, kaip ankstesnis savininkas elgėsi su automobiliu ir kaip juo rūpinosi. Todėl prieš įsigyjant automobilį būtina jį nuvežti į specializuotą automobilių techninės priežiūros centrą, kad būtų atlikta diagnostika. Svarbu prisiminti, kad turbokompresoriaus gedimą ne visada lemia paties turbokompresoriaus problema. Sugedusios turbinos atveju, prieš remontuojant ar keičiant turbokompresorių, labai svarbu nustatyti ir pašalinti pagrindinę problemos priežastį. Problema gali kilti dėl variklio, o nesutvarkyta naujai sumontuota turbina gali greitai sugesti, galbūt net užvedus variklį. Turbinų remontą turėtų atlikti tik specializuoti automobilių servisai, nes šiai užduočiai atlikti reikia specialių žinių, gebėjimų ir įrangos. Be to, bet kokie su turbina susiję darbai turi būti atliekami visiškai švarioje aplinkoje, nes net ir viena smėlio kruopelė gali ją sugadinti. Todėl turbinomis varomų transporto priemonių savininkai turėtų pagalvoti apie tai, kaip eksploatuoti ir kur prižiūrėti savo automobilius.

Automobilio galia sumažėjo

Vienas iš dažniausių požymių, kad jūsų transporto priemonės turbokompresorius sugedo, yra galios arba traukos praradimas. Tačiau galios sumažėjimą gali lemti ir kitos problemos, pavyzdžiui, užsikimšę degalų purkštukai arba variklio kompresijos problemos. Todėl prieš atliekant bet kokį remontą labai svarbu atlikti išsamią diagnostiką.

Padidėjęs dūmingumas

Jei pastebėjote, kad iš automobilio sklinda melsvi arba pilkšvi dūmai, tai gali būti sugedusio turbokompresoriaus požymis. Paprastai tokios spalvos dūmai susidaro, kai iš automobilio į išmetimo sistemą patenka alyva. Tačiau, be turbokompresoriaus gedimų, alyva į išmetimo sistemą gali patekti ir dėl įvairių kitų priežasčių, pavyzdžiui, nesandarių vožtuvų sandariklių, susidėvėjusio stūmoklio arba naudojant netinkamo klampumo tepalus. Prieš pradedant bet kokius remonto darbus, labai svarbu atlikti nuodugnią apžiūrą ir nustatyti problemos šaltinį.