Categories
Katalizatorius

Katalizatorių remontas/keitimas Vilniuje

Automobiliui oras yra reikalingas kaip ir žmogui. Tam, kad variklis veiktų be sutrikimų jam reikia įsiubti orą ir išpūsti. Sugedęs katalizatorius sumažina išpūtimo slėgį ir sukelia jį įtraukiant orą.Tokia situacija reikalauja meistrų dėmesio ir katalizatoriaus remonto.

katalizatoriu remontas vilniuje

Katalizatorių remontas/keitimas Vilniuje

Ilgai užtrunkantis automobilio užvedimas yra pirmas požymis bandantis atkreipti dėmesį, kad reikalingas katalizatoriaus remontas. Tas pats slėgio padidėjimas ir sumažėjimas patvirtina katalizatoriaus gedimą. Slėgį gali pamatuoti meistrai, išmetimo sistemoje prieš katalizatorių ir už jo išgręžiant skylutes. Taip galima išmatuoti slėgį.

Daug važinėjantys vilniečiai žino, kad katalizatorius gali užsikimšti dėl kietųjų dalelių perteklinio susikaupimo viename iš katalizatoriaus skyrių. To priežastis gali būti nekokybiško kuro naudojimas. Todėl katalizatoriaus remontas ar keitimas nauju gali tapti dažnai pasitaikanti problema Vilniuje važinėjantiems.

Katalizatoriaus atnaujinimas ir plovimas

Susidūrus su automobilio gedimu Vilniuje daugelis ieško atsakymų kaip katalizatorių suremontuoti. Profesionalūs auto meistrai sugedusį katalizatorių siūlo keisti tik nauju. Tačiau naujas katalizatorius kainuoja nemažai ir atsižvelgiant į tai, kad galinguose automobiliuose katalizatoriai yra net du, jų keitimas gali vesti prie didelių išlaidų. Todėl, dauguma vilniečių renkasi alternatyvą, katalizatoriaus remontą, kai jis yra pilnai atnaujinamas ir praplaunamas specialiomis cheminėmis medžiagomis.

Katalizatorius kurs buvo praplautas ir pilnai atnaujointas atrodo kaip naujas. Atstatytos jo funkcijos leis ir toliau efektyviai eksploatuoti turima transporto priemonę.

Deja, bet dalis auto savininkų imasi gudrybių, kas nėra legalu. Atmintina, kad katalizatoriai automobiliuose buvo pradėti montuoti dėl aplinkos taršos mažinimo. Tačiau sugedus jam, užsikimšus, dalis vilniečių imasi gudrybių, katalizatorių pašalina išpjaudami jį. Tai nėra teisingas sprendimas žinant, kad dėl to padidės aplinkos tarša.

Kaip vyksta remontas

Vilniuje, katalizatoriaus remontui yra priimamas jau išpjautas, kai tai atlieka pats transporto priemonės savininkas. Pridavus katalizatorių valymui, procesas užtrunka nuo kelių dienų iki savaitės. Terminui įtakoja katalizatoriaus dydis ir užsikimšimo sudėtingumas. Ta pati padėtis įtakoja ir remonto kainą, kuri gali siekti nuo 45 iki 95 eurų. Visos detalės yra tikslinamo katalizatoriaus priėmimo servise metu. 

Tačiau meistrai gali padėti išvalyti ne visada.

  • Dalis katalizatoriaus efektyvumo yra atstatoma kai jis užpilamas tepalu ar užsikimšęs suodžiais. Tačiau, jei katalizatorius yra vizuakliai švarus, bet kompoiuteris rodo, kad jo efektyvumas yra prastas, tokiu atveju vargu ar meistrai galės padėti. Teks sugedusį katalizatorių keisti naujų ar universaliu.

Taigi, jei įtariate katalizatoriaus gedimą, remonto patys nesiimkite, patikėkite tai profesionaliems meistrams.